SADÁČKOVA ŠKOLNÍ KNIHOVNA

Děti předčítání potřebují ke svému zdárnému vývoji!

Proč číst dětem?

Četba zpevňuje pouto mezi rodičem a dítětem. Když si čtete příběh, tak vlastně prožíváte společné dobrodružství. Čtení knížek je mimořádně důležité především pro děti předškolního věku. Nejde o to, že zatím samy číst neumí, ale o přípravu na budoucí život. Nejprve na ten školní. Díky čtení se dětem lépe rozvíjí jejich schopnost logického i abstraktního myšlení, stejně jako fantazie. Na rozdíl od pohádek, které vidí na obrazovce, jsou během poslechu čtených příběhů nuceny používat svou vlastní představivost. Děti, kterým rodiče čtou, se také dokážou mnohem lépe vyjadřovat, v mluveném a později i v písemném projevu. Naučí se s knihami zacházet a vytvoří si k nim dobrý vztah.

Stačí pouhých dvacet nebo patnáct minut denně. Uvidíte, jak budete za tuto „námahu" později odměněni. Nejenže to Vašim dětem pomůže v jejich přípravě na budoucí povolání, ale budou na tyto společné chvilky rády vzpomínat také v dospělosti. A možná se nakonec na tuto čtvrthodinku budete těšit stejně jako děti.

Tip: Chcete přispět k rozvoji fantazie svých dětí? Vymýšlejte si společné příběhy, ve kterých se Vaše děti stanou hlavními hrdiny! Pokud budete mít více času, můžete tyto příběhy také kreslit. Vůbec nevadí, že nekreslíte jako Picasso. Děti ocení především to, že se jim věnujete. A sešit plný příběhů se jistě stane klenotem rodinného bohatství.

V levém vestibulu naší MŠ je pro děti a rodiče přístupná samoobslužná knihovna, kde si mohou půjčovat knihy děti s pomocí svých rodičů ze všech tříd.

Po přečtení na vlepený lístek děti knihu ohodnotí smajlíkem a vrátí ji zpět. Mohou také nosit knihy z domova - věnovat je Sadáčkovi do knihovny a umožnit tak ostatním kamarádům si je přečíst.

Zapojte se do provozu Sadáčkovy samoobslužné knihovničky spolu se svými dětmi.

PROVOZ KNIHOVNY JE ZALOŽEN NA NAŠÍ DŮVĚŘE KE VŠEM ČTENÁŘŮM, ŽE SE VYPŮJČENÉ KNIHY SADÁČKOVI DO KNIHOVNY VRÁTÍ

ROČNÍ PROGRAM SAMOOBSLUŽNÉ SADÁČKOVY KNIHOVNY:

• Slavnostní otevření Sadáčkovy knihovny a seznámení s jejími pravidly
  • Motivační pohádka o půjčování a vracení knih, prohlídka dětských ilustrací ke knihám o zvířatech
  • Pohádky a pohádkové příběhy, vyhlášení soutěže O nejhezčí dětskou knižní ilustraci
  • Vyhodnocení soutěže a výstava ilustrací
  • Čtení na Cvrčkově zahrádce, knížek, které si děti samy v knihovně vyberou - Piknik s knihou

Budeme velmi rádi, pokud nám vaše dítě doma nakreslí obrázek k vypůjčené knížce, z nashromážděných ilustrací uspořádáme výstavu. Moc se těšíme.

VÝPŮJČNÍ ŘÁD:

1. Půjčování knih je zdarma.
  2. Knihy jsou majetkem školy, uživatel je povinen vrátit je v takovém stavu, v jakém si je vypůjčil, není dovoleno do knih kreslit, podtrhávat apod.