Výroba krmítek pro ptáčky

22.01.2024 06:16

  ,,Huboval vrabčák na zimu, škoda, že nemám peřinu.“ Tuto písničku znají všechny děti z naší školičky. Vědí, že peřina ptáčkům v zimě nepomůže, ale plné krmítko ano. Proto jsme zakoupili velký pytel krmení, domluvili se a v každé třídě děti vyrobily z různých materiálů několik krmítek. Zapracovala fantazie. A tak vznikla krmítka z korkových špuntů, dřevěných špachtliček, papírových ruliček nebo z vydlabaného pomela. Dopoledne jsme se všichni setkali na naší školní zahrádce. Myšky nás naučily pěknou básničku - Krmítko. A pak už nastalo společné zavěšování semínkových dobrot po celé zahradě. Na závěr dostaly děti ještě jeden úkol- spočítat všechna krmítka. Nejpozornější byly Myšky. Napočítaly 26 krmítek. Teď už jenom pravidelně doplňovat ptačí dobrotu, protože víme, že platí: zima není nikdy krátká, nezapomeň na zvířátka. 

                                                                                                                                                                          Dobroslava Maláková

—————

Zpět