Vypěstovali jsme dýně

11.09.2023 06:53

   Na jaře jsme si ve třídě Žabek připravili pokus se semínky. Na vlhkou vatu jsme položili několik druhů semínek a pozorovali, jak rychle budou klíčit. Potom jsme vybrali semínka dýní, vložili je do truhlíku s hlínou a pečlivě zalévali. Brzy vyrazily první lístky. Když už nehrozilo, že bude venku mráz, nasázeli jsme je do záhonku na naší školní zahrádce. Až do prázdnin jsme je společně okopávali a zalévali. Po prázdninách na nás čekalo veliké překvapení. Ze záhonku se na nás usmívaly dýně různých tvarů a barev. Napočítali jsme jich devět. Hned jsme si s nimi i pohráli. Rovnali jsme je podle velikosti od největší po nejmenší a naopak. Vyzkoušeli jsme, která je těžší, která lehčí. Vymýšleli jsme si, co všechno může jejich tvar představovat. Nyní budou dělat parádu v přírodovědném koutku EVVO. Ale jenom na chvíli. Na podzim se v naší školičce vyhlašuje soutěž ,,O nejhezčího mateřinkového strašidláka“ a my si z nich určitě několik strašidýlek vyrobíme.                                    D. Maláková

—————

Zpět