Úspěšná spolupráce se ZŠ

16.10.2012 07:19

Dne 10.10.2012 v rámci projektu Čistý vzduch přišli do naší MŠ žáci ZŠ A. Baráka Lovosice našim dětem vyprávět a názorně ukázat, jak kouření škodí lidskému organismu. Besedy se zúčastnilo 40 dětí převážně předškolního věku. Děti odpovídaly na otázky: proč je kouření škodlivé, co je zdravé, co nezdravé, co lidem způsobuje kouření, co vše si můžeme koupit za cenu jedné krabičky cigaret apod. Předškoláčci většinu otázek dokázali správně zodpovědět. Děti ze ZŠ měly na pomoc pěkné názorné vlastnoručně nakreslené poutače, jejichž obsah našim předškolákům vysvětlily. Pozornost dětí nejvíc zaujala názorná ukázka pet lahve se zapálenou cigaretou, kdy děti viděly, jak kouř vniká do plic ( do chomáče vaty) a jak se ošklivě hnědě zbarvuje. Děkujeme též za pěkné záložky do knih, které si naše děti mohly odnést domů. Po ukončení besedy si děti nakreslily prožité zážitky, sladkostí byly odměněny 3 nejlepší výkresy od Evičky Tritthartové, Zuzky Kožnarové a Adélky Černohorské. Velice kladně hodnotíme celou ukázku ze školního projektu a děkujeme p. ředitelce ZŠ, která ji osobně se školáky předvedla. Obsah projektu koresponduje s naším preventivním školním programem a dokonale jej doplnil.

                                                                                                                                                                                  M. Nováková

—————

Zpět