Týden v Rokytnici nad Jizerou

16.05.2011 12:33

 

      Na krátkých 8 dnů vyjelo 29. dubna 5 p. učitelek s 29 dětmi na ozdravný pobyt do Rokytnice nad Jizerou v Krkonoších. Přivítaly nás krkonošské kopce ozářené sluníčkem a voňavý horský vzduch. Rozděleni do 5 skupin pejsků, opiček, tygříků, žiraf a papoušků jsme se ubytovali v horském hotelu Roxana. Do 3. patra, kde jsme bydleli, jsme museli vystoupat po 84 schodech, byl to perný každodenní několikerý výstup, zejména první den pro paní učitelky s těžkými kufry. Výhled z oken nám ale náladu vždy pozvedl. Bydleli jsme v útulných pokojích s vlastním sociálním zařízením. Vyjeli jsme do přírody a tak jsme se jí 2 x denně vydávali podrobně prozkoumat. Pozorovali jsme stromy a rostliny, pod okny se nám každé ráno pásly srnky. Výstup na studenovskou sjezdovku nám poskytl překrásný pohled na Rokytnici. Hned druhý den jsme zažili kouzelné pálení čarodějnic, kdy nás ke svému programu přizvala skupina esoteriků, ubytovaných na hotelu. Tance v kostýmech za doprovodu fujar a bubnů dodávaly ve spojení s ohněm večeru kouzelnou atmosféru. Děti doprovázely zpěv hrou na dřívka a fujary. Ráno nás probouzelo až na úterý, kdy silně sněžilo, sluníčko a rušný zpěv ptáků. Navštívili jsme s dětmi Rokytnici, pozorovali jsme koně na pastvině, hledali jsme poklad, zdolávali jsme různé přírodní překážky. Jediný den, kdy bylo nepříznivé počasí, jsme se sešli v maskách na karnevalu, kde si děti s chutí zatančily a odnesly si malý dárek v podobě lučního zvířátka. V lese si děti stavěly domečky a skládaly obrázky ze šišek a klacíků. Posbírali jsme i několik vzorků přírodnin na výstavku do MŠ. Občas jsme si pohráli na přilehlém hřišti s hračkami, děti jezdily na koloběžkách nebo se houpaly na houpačkách. Po všech cestách po okolí Rokytnice nám všem hodně vyhládlo. Děti si s chutí často jídlo přidávaly, během dne byly odměňovány sladkostmi, které jsme s sebou přivezli. Další každodenní odměnou byly pro děti pohledy s pozdravy z domova. Po večeři unavené děti shlédly večerníček, hupky do sprchy, vyčistit zoubky, pohádku a pusinku i pomazlení na dobrou noc od paní učitelky a rychle spinkat, aby měly sílu na další den plný aktivit. Celý pobyt se vydařil, děti si odvezly spoustu zážitků, musím je pochválit za chování i za zvládnutí týdne bez maminky. V pátek dopoledne si pro nás přijel autobus a hurá domů. Příští rok určitě pojedeme znovu, už se moc těšíme. Děkuji všem rodičům, kteří nás vybavili spoustou sladkostí, marketu Billa a Interspaar za sponzorování a p. učitelkám za láskyplnou péči a starost o děti.          H.B.

—————

Zpět