Týden pečení koláčů

23.01.2023 10:24

   Téměř všichni máme rádi sladké, zejména dobré domácí koláče. I toto pečivo má svůj svátek, proto jsme Mezinárodní den koláčů oslavili s dětmi týdnem pečení. Vystřídaly se postupně všechny třídy s nejrůznějšími recepty. Děti si vyzkoušely upéct slané koláče, sladké koláče, mrkvový dort a nugetové rohlíčky. Vyzkoušely si přípravu těsta litého i kynutého, tvarování i plnění. Následně s přehledem jmenovaly, které suroviny na přípravu těsta potřebovaly. Při kynutí těstu zpívaly písničky a pozorovaly, jak mu roste bříško. Na pomoc jsme si pozvali maminky a babičky, které nám ukázaly tradiční rodinné recepty. Kdo nemohl přijít, napečenou dobrotu donesl. Proto jsme mohli ochutnat i neznámé dezerty, například až z daleké Sýrie. Děti se předvedly jako zkušení pekaři a cukráři. Ve fotogalerii se můžete sami přesvědčit, jak jim šla práce od ruky.      Mgr. Beránková Lucie

—————

Zpět