Tajemství vánoční hvězdy

17.12.2013 13:27

    V příjemný adventní čas jsme se sešli, abychom společně poseděli u vánočního stromku s voňavým cukrovím na svátečně prostřených stolech. Nejprve si děti ze třídy Lišek připravily scénku Vánoční příběh. Tajemná vánoční hvězda, která vyšla nad Betlémem, si také pro děti z každé třídy připravila vánoční úkol. Po splnění všech úkolů jsme si vyzkoušeli vánoční zvyky: krájení jablíčka, lití olova( vosku), házení botou, pouštění lodiček, polibek pod jmelím a schovávání kapří šupiny pod talíř, či do peněženky. Potom nám děti z pěveckého sboru Skřítci zazpívaly vánoční koledy, ke kterým jsme se rádi všichni připojili a na závěr děti dostaly krásný dáreček od školkového Ježíška, holčičky polštářky a kluci motorky. Po rozdání osobních dárečků se děti rozešly do svých tříd, kde je čekala bohatá nadílka hraček, se kterými se děti budou těšit a hrát si ve školce. Přivítali jsme mezi sebou také bývalé zaměstnance, které radost v očích dětí určitě potěšila.

                                                                                                   E. Pišlová

 

—————

Zpět