Soutěžíme se Schaumou

08.11.2010 06:49

 

 „Schauma školkám“ je název výtvarné soutěže o 100 000 Kč, do které se zapojila naše mateřská škola. Děti měly donesené etikety ze šamponů nebo sprejů Schauma Kids nalepit a dokreslit nebo domalovat na lepenkový obláček. Do výtvarné práce se zapojily děti z výtvarného kroužku Šikulkové. Vyprávěly si o šamponech a obrázku na etiketách a vymýšlely příběhy, které by mohly nakreslit na plochu obláčku. Tak vznikl krátký příběh o dětech, které pomáhají Šmoulince sbírat jahůdkovou vůni a vitamíny do šamponů, aby je mohla Šmoulinka prodávat ve svém obchůdku. Po nákupu pak spěchají děti rychle domů a těší se na koupel s voňavými šampony a spreji.

     Příběh jsme nakreslili do čtyř obrázků. Děti pak přišly na nápad vytvořit si z obláčku hrací plochu pro společenskou hru. Spolu s paní učitelkou nalepily cestičky z červených kytiček, které spojovaly všechny obrázky. Po cestě mohly děti potkat i modré kytičky, které jim zadávaly různé úkoly. Před odesláním obláčku jsme si hru několikrát zahráli. Hra se dětem moc líbila. Byly jen smutné z toho, že musíme hru odeslat. Protože ale věděly, že kreslily a malovaly do soutěže, tak se nyní těší, jak se bude naše práce líbit a jestli vyhrají. Držte nám palce!!!

     Chceme zde i moc poděkovat všem rodičům, kteří nám dodali etikety. Děkujeme!

                                                                                                                                             J.C.

—————

Zpět