Masopust

02.03.2019 17:16

  Masopustní veselí se konalo ve třídách naší MŠ ve čtvrtek 28. února. Děti si zatančily, zazpívaly, zasoutěžily, např. v jízdě na koních na slalomové dráze, skládaly rozstříhané obrázky masopustních masek, přenášely koláče na čas, vyhledávaly, které potraviny specifikují masopustní hodování. Na masopustní radovánky se děti připravovaly týden dopředu, kdy si vyráběly masky, koníky, vystřihovaly a lepily z papíru koláčky nebo jelítka a jitrnice. V maskách se děti představily i ostatním občanům v průvodu v okolí mateřské školy. Průvod doprovázel i zpěv dětí, závěr patřil tanci na školní zahradě. Den předem skupinka dětí s učitelkami Lenkou, Vlaďkou a Miluškou upekly pro všechny děti opravdové masopustní koláčky, na kterých jsme si všichni společně pochutnali, nechyběla ani tradiční pochoutka, kachna s červeným zelím a knedlíky k obědu.                     V. Pátková

—————

Zpět