Školní projekt k oslavě 100. výročí vzniku republiky

03.11.2018 19:59

  Sté výročí vzniku samostatné republiky si naše mateřská škola dovolila oslavit vlastním projektem s názvem Lovosice, můj domov, město, ve kterém žiji. Chtěli jsme zjistit, jaký vztah mají naši nejmenší k místům, která důvěrně znají, kterými často procházejí nebo si na nich hrají. Přesvědčili jsme se, že i takhle malé děti samy dokáží vyjádřit, co se jim ve svém okolí líbí, či nelíbí. S pomocí paní učitelek děti vytvořily makety jednotlivých částí našeho města. Zobrazily náměstí s fontánkami, Osmičku, vlakové a autobusové nádraží, MÚ s radnicí a kostelem, České středohoří s Lovošem i sportovní areál. Součástí projektu bylo během pobytu venku vyhledávání a nafotografování hezkých i ošklivých míst ve městě, která děti  jednoduše okomentovaly zdviženým palcem vzhůru nebo otočeným dolů.  Fotografie a makety města jsou vystaveny za výlohou Úřadu práce v Lovosicích (Centrum). Zveme všechny, kteří mají chuť se na zdařilý výsledek projektu podívat. Kromě realizace projektu jsme se účastnili celorepublikového pokusu o zápis do České knihy rekordů vyrobením a vyvěšením co největšího počtu českých vlajek. Děti vlajky vyráběly v MŠ, ale i s rodiči doma nebo v tvořivé dílně. Děkujeme za pomoc.

 Našemu městu, ale i celé naší zemi do dalších 100 let přejeme ať jsou stále krásnější, bezpečnější a čistější.

                                                                                                                                J. Carová

—————

Zpět