Zvládli jsme školu v přírodě v Lučanech

18.05.2015 19:01

   Pohodový týden v krásné přírodě Jizerských hor si užilo 32 dětí naší MŠ. Odvážlivci se odhodlali strávit 8 dnů a 7 nocí bez maminky a tatínka se svými kamarády. Odloučení zvládly všechny děti na jedničku. Během pobytu v Lučanech nad Jizerou jsme prozkoumali okolí penzionu, louky, lesy i skalní rozhlednu. Děti denně pozorovaly v ohradě u penzionu stádo ovcí valašek, které nám předvedly svá letošní roztomilá jehňata, uchvátila je ovce cápová s 50 cm dlouhými rovnými šroubovitými rohy, která se nechala od nás krmit tvrdým pečivem nebo jablíčky. Koně, kteří spásali pastvinu u penzionu nám ukázali, jak vypadá svět z koňského hřbetu - všechny děti se na jednom z nich projely a projevily tak svoji velkou odvahu. Samozřejmě penzion hlídala hodná fenka a po dvoře se procházel kocourek. Ve voliéře seděl pár vzácných holubů. Rybník byl plný kaprů a přes pozemek probublával potok s čistou jiskřivou vodou. Děti měly zvířata denně na dosah. V průběhu pobytu děti našly skřítkův ztracený poklad ukrytý v krásné dřevěné truhle, za jejíž zhotovení moc děkujeme panu Ištokovi. Denně jsme společně pozorovali lupami brouky na louce, chytali motýly do sítěk, poznávali ptáky, stromy, rostliny, našly se chvilky na logopedická cvičení s tématem příroda. Děti namalovaly krásné obrázky zvířat, vyrobily si z keramické hlíny a nasbíraných ulit barevné šnečky. Vyrazili jsme i na blízkou skalní rozhlednu. V temných skalách jsme si vyzkoušeli ozvěnu. Zasportovali jsme si a zasoutěžili na hřišti, pobavili jsme se na veselém karnevalu. Nechybělo ani opékání buřtů, na kterých jsme si všichni pochutnali. Celým pobytem nás provázela písnička Hluboko v horách pod skalami a deníčky ze školy v přírodě, do kterých si děti každý večer zakreslovaly své denní zážitky. Děti celý týden dobře jedly a tak byly často odměněny sladkostmi, kterými nás rodiče velmi dobře zásobili. Patří všem dík a dětem obdiv za zvládnutý pobyt. Slzy a stýskání nechaly všechny děti doma, užili jsme si spoustu legrace. Legrační střípky z pobytu můžete najít v sekci Perličky z naší školičky.       HB

—————

Zpět