Šikovné děti zvládly školu v přírodě

02.05.2023 14:42

   Po dlouhé covidové pauze jsme opět uspořádali pro nejstarší děti školu v přírodě. Tentokrát jsme vyjeli do Lužických hor, do vesničky Polesí u Rynoltic. 5 dnů strávily děti v penzionu Sportturia obklopeném krásnými čistými lesy. Přes nepříznivé předpovědi počasí se nám déšť vyhnul a teplota byla tak akorát na výlety do přírody. Děti průběžně prozkoumávaly les, lupami pozorovaly hmyz a lesní rostliny. Nasbíraly přírodniny do nového hmyzího domku na školní zahradě MŠ. V lese postavily domečky pro skřítky a hledaly ukrytá lesní zvířata vyřezaná ze dřeva od místního řezbáře. Došli jsme ke Sloním skalám a vystoupali jsme na vyhlídku Havran, která se tyčí nad vesnicí, odkud dalekohledy děti pozorovaly vzdálené okolí. Pozorovali jsme také místní vodní ekosystémy – rybník a potok. Pohybovou zdatnost si děti zdokonalovaly nejen na dětském hřišti u penzionu, ale hlavně při překonávání přírodních překážek v lese. Dále si děti užily opékání buřtů při táboráku, karnevalovou zábavu v maskách a hlavně večerní stezku odvahy, při které odvážně zdolaly bezpečnou trasu kolem penzionu se svítícími čelovkami na hlavách. Všechny děti pobyt bez maminky a tatínka skvěle zvládly a zasloužily si nejen medaile a sladké odměny, ale hlavně velkou pochvalu za odvahu.                                                                                                                                                                                           H. Bažantová

—————

Zpět