Setkání s učiteli ZUŠ v MŠ

22.02.2021 15:48

   Dne 18. 2. 2021 jsme měli ve školce milou návštěvu. Navštívili nás učitelé ze Základní umělecké školy v Lovosicích a to pan Tesařík a paní Pospíšilová, kteří nám předvedli několik známých i méně známých hudebních nástrojů, Nejprve si děti složily puzzle, které bylo tvořené obrázky různých hudebních nástrojů. Po složení děti určovaly, o který nástroj se jedná. Poté jim pan učitel i paní učitelka na tyto nástroje zahráli známé písničky, děti si zazpívaly a bavily se. Pan a paní učitelka zahráli na elektronické klávesy, housle, klarinet, příčnou flétnu, pikolu. Dále představili soupravu bicích nástrojů, kytaru, Orffovy dětské nástroje, na které děti později i samy hrály. Děti se dozvěděly, jak samotná hudba vznikla, jaké byly první nástroje, rozdělení nástrojů – smyčcové, strunné, dechové, bicí. Také co je to houslový klíč, který si děti nakreslily, jaký rozdíl je mezi durovou a molovou stupnicí – veselá nebo smutná píseň a mimo jiné jim pan učitel prozradil, jak asi vznikla naše velmi známá skladba „Vltava“ od Bedřicha Smetany, ze které nám kousek zahrál na elektronické klávesy. Dětem i učitelkám se celý program velmi líbil a už se těšíme na další spolupráci s učiteli ze ZUŠ v Lovosicích. Děkujeme panu učiteli i paní učitelce za poučné a zábavné dopoledne.     M. Hufnagelová

—————

Zpět