S čerty jsou i žerty

13.12.2011 11:25

     V pondělí  5. 12 .2011 do MŠ od rána přicházeli jen samí čertíci, čertice a andílci. Děti vítaly ozdobené třídy a také paní učitelky v čertovském. Děti v krásných maskách si užily celé dopoledne v teplém peklíčku, kde se povalovaly líné a špinavé čertice, zlobily jako velcí čerti, nechtěly uklízet a vůbec neposlouchaly.  Děti jim poradily, jak se polepšit a samy byly veselé, skotačily a vystrkovaly růžky. I jídelníček byl přizpůsoben peklu. Jako přesnídávku děti dostaly „andělské oči“, k obědu „čertův kotlíkový guláš“ a k odpolední svačině „Mikulášův sen“. Mikulášská besídka byla opravdu veselá. Líní a nepořádní čerti byli potrestáni, zlobílci odčinili své prohřešky zpěvem či básničkou a hodný Mikuláš, který nakonec také přišel, odpustil všem a podaroval děti sladkým a ovocným balíčkem. Někdo sice odcházel s bramborou či uhlím, ale snad alespoň v dnešní den zapomněl na zlobení.

A teď už se budeme těšit na vánoce, které patří k těm nejkrásnějším svátkům v roce.   H.R.

—————

Zpět