Prožili jsme týden v přírodě

04.06.2014 13:39

     Na pravidelné výjezdy s dětmi do škol v přírodě jsme již zvyklí, letošní cesta do Albrechtic v Jizerských horách byla naší 31. výpravou od roku 1994, kdy MŠ vstoupila do právní subjektivity. Přesto, že se na poslední chvíli několik dětí odhlásilo, ty co se s námi vydaly poznávat krásy jarní přírody na horách, určitě nelitují. Průběžné zprávy o deštivém počasí v Lovosicích nás vůbec netrápily, Albrechtice byly téměř po celý týden zalité sluncem. Ubytování v apartmánech bylo velmi příjemné a pocity z pěkného počasí ještě umocňovala výborná místní kuchyně. Děti si po celodenním pobytu venku horlivě přidávaly a kuchařky se nestačily divit, kolik že se jsou děti schopny jídla najednou spořádat. 

    V areálu penzionu Permon si děti užívaly nové hřiště plné dřevěných prolézaček a skluzavek, vyzkoušely si i skákání na trampolíně. Za 6 dnů pobytu děti zvládly chodit opravdu velké vzdálenosti a zdolat spoustu přírodních překážek. Nikoho nohy nebolely ani při výstupu na Tanvaldský Špičák, který se tyčí nad penzionem. Z vrcholu jsme si užili krásnou vyhlídku. V průběhu pobytu se děti vydaly hledat poklad skřítků Jizeráčků, zdolaly sjezdovku ze Špičáku směrem dolů, prošly celé okolí Albrechtic poseté krásnými chaloupkami a upravenými zahrádkami. Při vycházkách si děti nasbíraly přírodniny, ze kterých lepily skřítky nebo jejich příbytky. Správná škola v přírodě se neobejde bez táboráku s opékáním buřtů a karnevalu. I tyto radosti si děti vychutnaly a každý večer po večerníčku, koupání, čtené pohádce a puse na dobrou noc od paní učitelky ulehaly spokojené a spaly jako miminka. Jako důkaz pro mamky a taťky, co všechno děti prožily, si každý večer nakreslily nádherné obrázky do deníčku ze školy v přírodě. Kromě fotografií jim bude památkou na krásný týden, který odvážně všechny děti prožily bez stýskání odloučené od maminek a tatínků. Těšíme se na příští rok, kam nás toulavé nohy zanesou.

                                                                            H.B.

—————

Zpět


Kontakt

Mateřská škola, Sady pionýrů, Lovosice

Hlavní budova:
Sady pionýrů 912/43, Lovosice
Detašované pracoviště:
Přívozní 114/2, Lovosice


Tel: 416 532 637
Mob: 736 633 345

1. Zajíčci 730 871 747
2. Myšky 730 871 746
3. Krtečkové 730 871 749
4. Žabky 730 871 748
5. Ježečci 736 633 345
6. Sovičky 730 871 745