Poznali jsme práci záchranářů v ZZS Lovosice

18.04.2023 19:00

   Jak se již stalo tradicí naší MŠ, navštívili jsme i letos stanici Zdravotnické záchranné služby v Lovosicích. Postupně po třídách, v časových intervalech, měly děti možnost se seznámit s prací záchranářů. Ujal se nás záchranář pan Vaněk, který se po celou dobu věnoval dětem. Prohlédly si celý interiér sanitky, její vybavení a přístroje. Vyzkoušely si fixování horní končetiny vakuovou dlahou, fixační límec, záchranář jim měřil krevní tlak a ukázal křivku funkce srdce na monitoru. Během výkladu byly děti svědky opravdového výjezdu sanitky k záchrannému zásahu. Poučily se o tom, jak včasnou a odbornou pomocí záchranáři zachraňují lidem životy. Moc děkujeme panu Vaňkovi za ochotu a čas strávený s námi, nejen jeho práce si velmi vážíme.                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Mojžíšová L.

—————

Zpět