Pohádkové pečení Zajíčků

19.03.2024 06:41

   Během dvou týdnů se děti seznamovaly s jednotlivými profesemi a řemesly. Po přečtení pohádky „O pejskovi a kočičce, jak pekli dort", se Zajíčci rozhodli stát se opravdovými pekaři a zkusit upéct něco dobrého. Zábavnou formou si děti procvičily poznatky o jednotlivých surovinách. Z široké nabídky si vybraly správné ingredience na vytvoření těsta. Těsto nalily do připravené formy a čekaly na upečení našimi kuchařkami. Po vychladnutí si děti dortík namazaly marmeládou, čokoládou a ozdobily lentilkami. Všichni si na něm pochutnali a ověřili si pravdivé pořekadlo „Bez práce nejsou koláče ".                                                                                                                                                                              J. Carová

—————

Zpět