Pohádka O zlaté rybce

24.05.2024 06:15

   Klasickou pohádku, která pojednávala o rybáři a jeho ženě, děti shlédly v podání herců Divadla Ve Tři. Rybář ryby už dávno nechytá, dny prolenoší v chalupě. Jednoho dne však oba trápí hlad, tak rybář opráší rybářský prut a jde se vydat k moři chytat ryby. Děti jsou ihned zapojeny do děje a společně rybaří. Na prvních pár pokusů nic nechytí, na poslední pokus se podaří rybáři, za pomoci dětí, na udičku chytit rybu prapodivné zlaté barvy, která mluví. Za to, že ji pustí do moře slíbí, že mu splní všechna přání. Rybář je spokojen s tím, co má, a tak rybu bez váhání pustí zpět na svobodu. Vrátí se domů a vše vypráví své ženě. Ta jeho nadšení z toho, že rybu pustil zpět do vody, nesdílí a okamžitě ho pošle zpět za rybou s prvním přáním. S dětmi rybku rybář opravdu objeví. Řekne si o nové necky, které dostane. Podruhé pošle svého muže pro nový zámek, třetí přání je, že chce být nejmocnější na světě. To však rybář nechce a přeje si, aby bylo všechno jako na začátku, a to mu rybka splní. Jak se říká, kdo chce víc a víc, nemusí mít vůbec nic. Děti si na závěr zavřely oči a mohly si přát jedno přání. Teď už jen budou čekat, zda se jim splní. M. Nováková

—————

Zpět