Pohádka Co se nese v lese

16.10.2023 07:40

   Děti si užily v MŠ pohádku nazvanou Co se nese v lese, hranou herci divadla Na Klice. Ústřední postavou byla koza Melinda, která žila s babičkou Růženkou. Jednoho dne se Melinda vydala do lesa, kde se dostala do pytlácké pasti. Cestou se seznámila s jelenem Hubertem. Ti spolu zažili dobrodružství, ze kterého jim naše děti pomohly. Koza se seznámila s pojmem pytlácké oko, které tam nastražil zlý člověk. Melindu pod záminkou, že jí dá dobroty, co měl ve sklepě, vylákal zlý člověk k sobě domů. Ta s ním ihned důvěřivě odešla, ale když zjistila, že je to podvodník, byla ráda, že ji jelen našel a zlého muže nahlásili na policii. Jelen Melindě vysvětlil, že nesmí chodit s cizími lidmi, které nezná. Pohádka, která se dětem moc líbila, byla navíc prokládaná písničkami doprovázenými kytarou a houslemi.                                                                             Vladislava Pátková

—————

Zpět