Pekelné čertování na školní zahradě

05.12.2022 06:05

   Ve čtvrtek 01. 12. odpoledne, se děti a paní učitelky převlékly do masek čertů a andělů. Přišli si užít Pekelné čertování na zahradě, které začalo promenádou masek. Potom malí čertíci předvedli se zpěvem čerty topiče, tanečníky, kuchaře, krejčí a uklízeče. Následovala ukázka výuky v čertí škole, čertíci a andílci z jednotlivých tříd ukázali nacvičené čertovské říkanky a písničky. Následovalo občerstvení pro všechny účastníky. Vystupující i diváci mohli ochutnat čertovské jednohubky a také koláčky v podobě čertíků, které dopoledne pro své rodiče děti pomáhaly péct. Akce byla zakončena čertovskou diskotékou. Děkujeme rodičům, kteří podpořili své děti a na besídku přišli též v čertovské masce. Nálada byla veselá a žádný z čertíků, i těch nejmenších, neplakal.                                                                                                                                     P. Holovská

—————

Zpět