Pečujeme o své zoubky

10.02.2022 07:29

   Navštívili nás studenti vysoké školy v Plzni, obor stomatologie, s cílem vzdělávat předškoláky v oblasti zubní hygieny. Vyprávěli dětem pohádku O zoubku Matyášovi, který jedl moc sladkostí, nečistil si správně zuby, a proto je napadl červík zubní kaz. Na modelu chrupu dětem ukázali, jak správně pečovat o zuby a předcházet tak vzniku zubního kazu. Společně s dětmi pomocí kartáčku a dentálních pomůcek vyčistili zuby dráčkovi. Program byl jedním ze střípků našeho vzdělávání dětí v oblasti ústní hygieny. Na všechny děti v umývárnách MŠ čeká denně jejich kartáček s pastou a těší se až ho děti pustí do chaloupky.

Pojď kartáčku do chaloupky, vyčistíme všechny zoubky. Moc by byla pusa smutná, vždyť jí zubní pasta chutná.

                                                                                                                                                                  P. Holovská

—————

Zpět