Otevřeli jsme Cvrčkovu dílnu

28.09.2020 17:46

   Kdy a kde? Ve čtvrtek 24. 9. 2020 na školní zahradě MŠ cvrček Sadáček pro děti slavnostně otevřel Cvrčkovu dílnu ve velkém dřevěném domku, který jsme pořídili za tímto účelem. Dílna je vybavena kvalitními dětskými ponky a montážními stoly se svěráky, množstvím nářadí – kladívky, kleštěmi, šroubováky, měřítky, montážním materiálem – hřebíky, šrouby, matkami, dále hoblíky, pilkami, smirkovým papírem apod. Nechybí samozřejmě materiál, se kterým budou děti pracovat a seznamovat se s jeho vlastnostmi– dřevo, korek, drátky, kartony, provazy…..... V den otevření byly pro každou třídu připraveny pracovní činnosti přiměřené věku dětí. Polytechnické vzdělávání je nedílnou součástí našeho ŠVP a budeme ho nyní moci rozvíjet i v opravdové dílně. Nezapomněli jsme si s cvrčkem připomenout pravidla správného a bezpečného zacházení s nářadím, dodržování čistoty, používání pracovního oděvu a dalších ochranných pomůcek. Sestavili jsme bezpečnostní desatero pro činnosti dětí v dílně. Děti si vyzkoušely zatloukání hřebíků, šroubování, řezání, smirkování, tvoření z přírodních materiálů. V dílně budeme také využívat odpadový materiál vhodný k recyklaci. A kdo jsou naši další kamarádi? Hádejte – dvě postavičky z animovaného večerníčku - A je to! Pat a Mat je dvojice kutilů nešiků, kteří když dají hlavy dohromady, tak to stojí opravdu za to. Ale přes jejich nezdary to vždy končí vesele. Tak se i nám bude určitě dařit. Těšíme se na další tvoření, děti byly z dílny nadšené.                M. Nováková 

—————

Zpět