Odemkli jsme Cvrčkovu zahrádku i jezírko s vílou Evelínkou

29.03.2022 17:45

   Konečně přišlo jaro. Nastal čas, abychom společně probudili Cvrčkovu zahrádku i jezírko ze zimního spánku. Shromáždili jsme se před budovou naší školky, kde nás přivítal Cvrček s vílou Evelínkou. Děti si z každé třídy přinesly truhlík, který v rámci výuky osázely jarními primulkami a ozdobily vrbovými proutky. Nyní nám zkrášlují přízemní okna budovy. Mladší a starší děti se přivítaly přednesem jarních básní a jednou jarní říkankou s pohybem. Za všechny se jarního odemykání zhostila naše kamarádka Klárka od Zajíčků. V předešlých dnech si děti ve třídách vyrobily svoji jarní vílu a společně s vílou Evelínkou odemkli Cvrčkovo jezírko. Svojí přítomností jej budou víly střežit a pozorovat s námi. Posledním naším úkolem bylo najít svůj třídní strom a probudit ho ze zimního spánku. Už se budeme těšit nejen na společné zážitky a hry na Cvrčkově zahrádce, ale také na tvoření v Cvrčkově dílně.                                                                                                      L. Mojžíšová

—————

Zpět