Naučná pohádka Co se nese v lese.

07.10.2021 07:12

   Herci z Divadla Na klice přijeli do MŠ zahrát dětem pohádkový příběh s názvem Co se nese v lese. Hlavní postavou pohádky byla koza Meliska a jelen Hubert. Zvědavá koza se při toulání lesem dostala do pytlácké pasti, ze které ji naštěstí Hubert pomohl. I přesto se jí v lese nelíbilo. Les byl plný odpadků. Patří do lesa nebo nepatří? Na to už odpovídaly správně děti, že nepatří. Jak se v lese chováme? Co lesní zvířátka? Jak se staráme o přírodu? Na tyto otázky se snažily děti správně odpovídat. A co když potkáme cizího člověka? Co uděláme? Kdo nám pomůže? Děti si připomněly, že nesmějí nikam chodit s cizími lidmi. Teď už to ví i koza Melisa, kterou Hubert zachránil. Vše na konec dobře dopadlo. Pohádka byla plná legrace a prokládaná veselými písničkami doprovázenými kytarou a houslemi. Všem se moc líbila.

                                                                                                                                                                                              M. Nováková

—————

Zpět