Náš Den bez aut

03.10.2016 17:25

   Ochrana přírody je velmi důležitá a záslužná věc. Je proto nezbytné získávat poznatky a hlavně zážitky z přírody již v útlém věku. Jen tak si děti k ní vypěstují opravdu zodpovědný vztah, který přetrvá celý život. Neváhali jsme proto ani minutu a zapojili jsme se v rámci Evropského týdne mobility do akce s názvem Den bez aut. Děti si alespoň zopakovaly, proč je tak důležité naši krajinu chránit, ale hlavně jak! Proč tedy jednou nezkusit nechat doma své auto, přijít do školky pěkně tzv. po svých a svému okolí trochu ulevit od výfukových plynů? O spolupráci byli samozřejmě požádáni rodiče. Teď už záleželo hlavně na nich, jakým vzorem pro své děti budou a zda ochotně alespoň jednou nepojedou do mateřské školy autem. Pěší chůzí tak prospějí nejen naší planetě, ale především svému zdraví. Na chodce si děti zahrály i při pobytu venku na zahrádce. Oblékly se do reflexních vestiček, zopakovaly si barvy na semaforu a jejich význam, procvičily si správné přecházení vozovky. Vestičky nám pro všechny děti věnovala Firma ACZ AOYAMA ATOMOTIVE FASTENERS CZECH Lovosice, které tímto moc děkujeme. Děkujeme i rodičům, kteří se do této akce poctivě zapojili a není jim lhostejná ochrana přírody, potažmo zdraví vlastních dětí.                                                   P. Mikšová

—————

Zpět