Na Stezce skřítka Sadaříka

20.02.2014 13:45

    Když ptáčkům kručí v břiše je název ekologického terénního výukového programu, za kterým vyjely děti do Malých Žernosek.

Výlet se uskutečnil ve dvou dnech. Zajíčkům a Myškám přálo i sluníčko, den byl jako malovaný. Děti se těšily na cestu autobusem a na to, co nového se dozvědí. Na Stezce skřítka Sadaříka se děti rozdělily do tří skupin a pod vedením zkušených lektorek procházely sadem a dozvěděly se plno zajímavostí z ptačí říše, ale také něco o kompostování a třídění odpadu. Děti si zahrály i pohybové hry, hledaly ptáčky, brouky na kmenech stromů, doplnily krmítka pro ptáčky a vyrobily si papírového ptáčka, kterého si odnesly domů. Dětem ze tříd Krtečků, Lišek a Ježečků se další den sluníčko sice neukázalo, ale i tak měly skvělou příležitost pozorovat ptactvo v nejrůznějších krmítkách. Ptáčky si společně nakrmily, poznávaly je, pozorovaly zbarvení jejich peří, povídaly si o jejich životě v zimě. Nakonec si děti malé opeřence vybarvily a nalepily na společnou práci - ptačí strom. Všem se nám v sadu moc líbilo. Škoda, že letos nebyla ta správná bílá zima. Bylo by to mnohem poetičtější a kouzelnější. Ale i tak se těšíme na další návštěvu.  

                                                                                                                        Hana Růžičková       

—————

Zpět