Na návštěvě v městské knihovně

29.03.2022 17:39

   Březen – měsíc čtenářů, je celostátní akce podporující a propagující četbu a čtenářství. 16. 03. 2022 děti navštívily naši městskou knihovnu. Vzhledem k tomu, že některé zde byly poprvé, seznámila je paní knihovnice s pravidly knihovny. Vyprávěla jim, jak se knihy půjčují, jak a kde se musejí vracet, také kdo knihy píše a maluje do nich obrázky. Na otázku, co každý z nás musí udělat, než si z knihy začne číst, znaly děti odpověď. Následovalo krátké čtení z pohádkových knih a časopisů. Součástí četby byly i cvičné otázky, které prověřily, zda děti bedlivě poslouchaly. Pro zpestření jsme si společně zazpívali lidové písničky, doprovázené vyťukáváním na „bubínky“. Na závěr měly děti možnost se ještě porozhlédnout po dětském oddělení, prolistovat zajímavé knihy a časopisy. Předali jsme paní knihovnici namalované pohádkové obrázky, které budou zdobit městskou knihovnu. Mnoho dětí slíbilo, že příště půjdou do knihovny i s rodiči. Děkujeme a těšíme se na příště.                                                                                                                                                                                                           M. Nováková

—————

Zpět