Na návštěvě v Centrální školní jídelně v Lovosicích

11.02.2018 18:46

   V minulém týdnu jsme měli společně s nejstaršími dětmi naší MŠ možnost navštívit CŠJ v Lovosicích. Toto zařízení bude většina dětí po prázdninách navštěvovat a tak jsme v rámci tématu poznávání profesí zamířili za kolektivem mnoha žen, které se starají o stravování dětí lovosických škol. Přečetli jsme si desatero správného chování, které nás při vstupu zaujalo a zamířili jsme rovnou do patra do veliké jídelny. Děti si vyzvedly malé vitaminové pohoštění u okénka a vyzkoušely si natočení ovocného nápoje z automatu. Pak na nás čekaly prostory, kam se jen tak nikdo nepodívá.   Z galerie jsme shlíželi přímo do kuchyně, do velkých varných tanků, odkud se k nám linuly úžasné vůně několika připravovaných jídel. Děti nejvíc zaujala velká nerezová pádla, kterými paní kuchařky míchají pokrmy namísto malých vařeček, které znají z domova. Paní vedoucí jídelny nás zavedla i do dalších přípraven jídel, děti si vyzkoušely vážení potravin a pozorovaly strojní škrabání brambor. Návštěvou jídelny jsme zjistili, kolik úsilí a těžké práce stojí kuchařky připravit chutné teplé jídlo a že je třeba si jejich práce vážit. Děkujeme za návštěvu.               HB

—————

Zpět