Mobilní planetárium v MŠ

25.06.2023 18:41

   Na závěr školního roku jsme si pozvali do MŠ mobilní planetárium. Díky digitálnímu přístroji, který promítá vzdělávací filmy na planetární kupoli, jsme mohli shlédnout příběh s názvem Krtci- aneb co je tam nahoře. Film byl doplňkem tématu školního vzdělávacího programu, ve kterém si s dětmi povídáme o vesmíru, planetě Zemi nebo přírodních živlech.

   Děj příběhu nás zavedl do života krtka Platóna, který by rád objevoval svět nad zemí. Jednoho dne se mu přání splnilo a vydal se se svým profesorem do světa za dobrodružstvím. Společně s Platónem jsme si objasnili, proč je na Zemi den a noc, proč měsíc mění svůj tvar a také, proč ve městě nemůžeme zpozorovat tolik hvězd. Většina dětí se s mobilním planetáriem setkala poprvé a byl to pro ně úžasný zážitek. Moderní sférické promítání se všem moc líbilo, děti byly nadšené.                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Mgr. Lucie Beránková

—————

Zpět