Lovci bakterií - učitelky dětem

10.05.2022 06:52

    Mezinárodní den hygieny rukou se slaví tradičně 5. května, právě toto datum totiž symbolizuje lidské ruce s pěti prsty. Cílem akce bylo upozornit na správnou techniku dezinfekce rukou. Proto jsme si pro děti připravily divadelní představení spojené s projektem Domestos Lovci bakterií, do kterého se zapojila naše mateřská škola během školního roku. V průběhu představení děti shlédly pro ně, ale i pro ostatní učitelky, vtipné vystoupení paní Novákové, která si nechtěla mýt ruce a celkově nepečovala o své zdraví. Až generál Domestos společně s dětmi pomohl, a hlavně naučil paní Novákou o svou hygienu správně dbát. Jak se bakterie lehce dostanou na naší kůži, když si špatně umyjeme ruce, si děti vyzkoušely při pokusu pepře, mýdla a vody. Tento pokus byl pro děti velmi poučný a zábavný.                                                                     Bc. Andrea Durková

—————

Zpět