Krtkové a Ježci pod Lovošem

22.10.2021 06:39

   Děti ze třídy Krtečků a Ježečků se společně vydaly na výlet do zahrádkářské kolonie pod Lovoš. Připomněly si významný Den stromů tím, že porovnávaly stáří a velikost, poznávaly rozdíly mezi keři a stromy. Rozlišovaly listnaté a jehličnaté, jmenovaly ovocné, na kterých viděly zbylé plody. Sbíraly drobný hmyz, kůru stromů i broučky pozorovaly lupami, stavěly pro ně z klacíků a listí domečky. Nasávaly sílu objímáním stromů, určovaly barvy podzimně se zbarvujících listů. Povídali jsme si o významu stromů pro náš život, jak se o ně staráme, ale i jak je člověk dokáže ničit. Pod Lovoš si děti přinesly i malou meteorologickou stanici a měřily sílu větru. Na závěr se děti občerstvily sladkou svačinkou. Dopolední putování se i díky překrásnému počasí všem líbilo a už se těšíme na další výlet.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Mojžíšová Lenka

—————

Zpět