Krtečkové na poště

01.03.2015 20:42

    Celý týden jsme si vyprávěli o různých povoláních a tak jsme se vypravili na exkurzi na Českou poštu v Lovosicích. Přivítala nás paní vedoucí Vondráčková a paní Honová (pracovnice za přepážkou). Při vstupu do prostoru pošty se děti dozvěděly, jak si nejprve zvolit správné tlačítko na přístroji, který nám vydá pořadové číslo. Každé z dětí dostalo možnost číslo si zvolit a počkat na to, až se objeví na čtecí tabuli, pak přistoupit k přepážce. Paní za přepážkou se s každým mile přivítala. Děti, které měly z domova připravený pohled se známkou si jej mohly samy poslat. Nakonec každé z dětí odcházelo od přepážky s malou odměnou. Získali jsme zde spoustu informací o chodu pošty, o službách, které nabízí, jak  se posílá balík, nebo doporučený dopis aj. Děti byly nadšené, paní Honové za zprostředkování návštěvy i paní vedoucí za ochotu moc děkujeme.                  M. Nováková

 

 

—————

Zpět