Krtečci v DDM Elko - technika nás baví

01.06.2022 19:57

   Nejstarší děti ze třídy Krtečků si mohly ve středu 25. 05. 2022 pod vedením paní učitelky Mgr. J. Venclíčkové v DDM Elko ověřit, co vše zvládnou v rámci polytechnického vzdělávání. Na návštěvě společně objevovaly základy programování při hře s elektronickými stavebnicemi Lego Duplo. Ve skupinkách se děti musely společně domluvit na postupu správného sestavení kolejí podle dané předlohy. Sestrojení a připojení lokomotivy s vagony, poté vyslání soupravy na dráhu, děti zvládly. Celý vláček ovládaly přes aplikaci v tabletu, libovolně si mohly volit způsob jízdy. V průběhu hry se naučily, jak vláček uvést do chodu, jak nastavit blokovací kostičky na kolejích, díky kterým vláček houkal, měnil směr jízdy, jak logicky přepnout výhybky pro správný směr jízdy vlaku. Děkujeme za možnost nahlédnout do Technického klubu v Elku a vyzkoušet si něco nového.                                                                                                                                            Nováková M.

—————

Zpět