Kdo to ťuká na okénko

25.01.2015 13:00

     Zima a zimní počasí nás vybízí k pomoci zvířátkům v lese i ptákům, kteří u nás přezimují. Celý týden děti poznávaly a pojmenovávaly zvířátka a ptáky podle obrázků, hrály si na ně, každá třída vytvořila krmítka pro ptáky, která si společně s p. učitelkami ve středu 21.1. 2015 zavěsily na školní zahradě. Snažili jsme se při výrobě použít materiály k recyklaci a výsledkem bylo několik druhů krmítek. Každý den pozorujeme ptáčky, kteří si přiletí ke krmítku, jak za oknem ze třídy, tak při pobytu venku. Děti tuto radost sdílejí i s rodiči při odchodu z MŠ. Děkujeme všem rodičům, kteří našim ptáčkům zakoupili lojové koule a sáčky se semeny. Snažíme se v dětech upevňovat kladný vztah k přírodě a všemu kolem nás.                               M. Nováková

—————

Zpět