Kdo nám pomáhá a chrání nás ?

11.04.2024 07:52

   Policisté z místního oddělení Policie ČR přišli do naší MŠ si popovídat s dětmi o jejich práci a bezpečnosti nejen na silnici, ale všude kolem nás. Hravou formou dětem vysvětlovali, jak správně chodit po chodníku a přecházet silnici, co znamenají barvy na semaforech, nač má policista zastavovací terčík a reflexní vestu, jak reagovat na cizí osoby a nežádoucí chování, nebo jak je důležité znát jejich telefonní číslo. Dále dětem ukázali vybavení policistů. Velký dojem na děti udělal obušek a policejní pouta, která si ti nejodvážnější dokonce vyzkoušeli. Nejvíc se dětem líbilo, když si zkusily otisky prstů. Nakonec následovalo velké zkoušení. Většina dětí si vyzkoušela, jaké to je stát se na chvíli policistou. Nadšeně si navlékaly protiúderové nebo neprůstřelé vesty. Policisté na rozloučenou dětem darovali policejní omalovánky. Moc děkujeme .

                                                                                                                                                                              Andrea Vaverková

—————

Zpět