Hrátky s čerty

06.12.2010 07:12

 

   Celý týden se děti těšily a připravovaly na příchod Mikuláše. V pátek dopoledne se sešlo téměř 100 čertíků a andílků v peklíčku čertíka Bertíka, kde je uvítala čertova babička. Sposta maminek vzala přípravu na tuto veselou nadílku zodpovědně a připravila dětem překrásné masky čertíků, čertic a andílků. Děti pomáhaly Bertíkovi uklidit a připravit peklíčko na příchod Mikuláše. Topily pod kotlem, zametaly, zašívaly díry v kožichu, vařily čertovský gulášek a zatančily si čertí tanečky. Nakonec se k radosti všech dětí objevil Mikuláš. Za krásné písničky, básničky a za slib, že budou děti i nadále hodné, nadělil Mikuláš dětem sladké i zdravé dárečky. Bylo to radostné dopoledne a všechny děti i paní učitelky si ho moc užily. A čertík Bertík? Odešel s prázdnou, protože opravdu děti byly hodné a těch několik malých zlobílků se určitě co nejdříve polepší.       

                                                                                                                                                                         M.N.

                                                   

                                                                                              

—————

Zpět