Hasiči na návštěvě v MŠ

03.03.2023 09:00

   V rámci aktivit 8. tématu školního vzdělávacího programu s názvem „Jak Sadáček nevěděl, čím bude“, jsme do MŠ pozvali 2 členy HZS Litoměřice. Cílem bylo seznámit děti s prací hasičů a důležitostí jejich práce. Setkání bylo zahájeno motivačními a aktivizačními otázkami o jejich činnostech. Děti se dozvěděly, že hasiči kromě likvidace požárů pomáhají při autonehodách, záchraně zvířat, při povodních a jiných záchranných akcích. Nechyběla ani názorná ukázka hasičské výzbroje. Děti měly možnost vyzkoušet si helmu, obtěžkat sekeru... Také se dozvěděly o tom, co dělat při vzniku požáru a hlavně jak mu předcházet. Vážíme si obětavosti všech hasičů a děkujeme za hezký zážitek                                                                J. Carová

—————

Zpět