Dřevěné vahadlo na zahradě

29.09.2019 13:55

   Naše MŠ uspěla v grantu vyhlášeném firmou TRCZ Lovosice s názvem Technika nás baví a na svůj přihlášený projekt získala finanční prostředky na výrobu zahradního prvku s technickým zaměřením. Začátkem měsíce září jsme dokončili finální úpravy a minulý týden jsme představili náš nový zahradní prvek s názvem DŘEVĚNÉ VAHADLO s třídící bednou všem dětem. Ukázali jsme jim, jak vahadlo mohou používat, co (různé druhy přírodnin – šišky, kaštany, oblázky, dřívka apod.) a jakým způsobem mohou vážit. Kromě toho jsme dětem ukázali dřevěnou bednu, ve které budeme přírodniny uchovávat. Ve víku dřevěné bedny jsou různě veliké otvory, díky kterým mohou děti přírodniny třídit nejen dle druhu, ale hlavně podle velikosti. Nakonec jsme dětem vysvětlili pravidla, aby věděly, jak se k vahadlu mají chovat a co naopak dělat nesmí, aby vahadlo nepoškodily. Dřevěné vahadlo bude dětem neustále k dispozici za přítomnosti paní učitelky. Za poznatky, které děti díky vahadlu získají, mnohokrát děkujeme společnosti TRCZ Lovosice.                                                                                                J. Vojířová

—————

Zpět