Došli jsme si za zvířátky

20.09.2021 06:47

   „Pojďte s námi za zvířátky“, tak bychom mohli pojmenovat dopoledne, kdy jsme se s dětmi vydali do areálu lesoparku Osmička. Český svaz chovatelů ZO Litoměřice - Žitenice připravil již po několikáté expozici drobných domácích zvířat. Děti měly možnost si nejenom prohlédnout, ale i pohladit zvířátka, která v bytovkách určitě neuvidí. Asi by se sou-sedé divili, kdyby jim ráno za zdí pokoje zakokrhal kohout nebo zakdákala slepice. A tak jsme viděli několik druhů slepic, holubů nebo králíků. Dozvěděli jsme se, čím se krmí a jak se o ně chovatelé starají. Dokonce jsme měĺi chvíli pocit, že jsme v cirkusu. To, když pruhovaný králíček ukázkově přeskákal překážkovou dráhu, za kterou by se nemusel stydět ani akrobat. Bylo to poutavé dopoledne.

                                                                                                                                                                                            D. Maláková

—————

Zpět