Doktor Prevence a neposedná Míša v MŠ

14.04.2023 07:34

   Preventivní pořad, ve kterém si děti zábavnou formou opět připomněly, jak předcházet úrazům, o správném chování na silnici, bezpečné jízdě na koloběžce, kole, skateboardu si užily v interaktivním preventivním programu Divadla VeTři. Na začátku představení děti odpovídaly Doktoru Prevence na otázky, kdo rád jezdí na kole, co vše musí mít při jízdě na kole, koloběžce, skateboardu na sobě za oblečení apod.? Neposedná Míša dětem předvedla rychlou jízdu na mašinkomotorce odstrkovadle. Co se stalo, když jela rychle a neměla přilbu, proč si odřela ruku? Jak správně jezdit po silnici? Na tyto otázky děti hravě odpovídaly. Správné přecházení přes vozovku s neposednou Míšou ukázkově zvládla Klárka, nenechala se zmást a správně se rozhlédla. Semafor pro auta, pro chodce i co znamenají barvy na nich děti opět správně určily. Doktor Prevence všem také vysvětlil a názorně ukázal reflexní prvky pro chodce i motoristy. Na otázku, zda někdo tyto prvky nosí, děti většinou odpovídaly, že maminka na kabelce, tatínek na kole. Velká pochvala pro děti od účinkujících za skvělé znalosti o dopravní výchově všechny potěšila. Znalosti našich dětí jsou skvělé, pravidelná prevence přináší ovoce.                                                                                                                                                    Nováková M.

—————

Zpět