Divadlo Úsměv v MŠ

19.09.2022 17:34

   Ve středu 14. září k nám zavítali herci z Divadla Úsměv Ludmily Frištenské s pohádkou O kamarádství. Hlavní hrdina Kuba neměl žádné kamarády, ale proč…už nám vysvětlila maňásková pohádka. Kuba se s nikým neměl rád. Každému chtěl jen ubližovat a ještě z toho měl radost. Nejprve holčičce Zdravěnce roztrhal výkres, pak rozházel figurky při hře Člověče, nezlob se! Venku přemýšlel, komu by co provedl. Chtěl závodit s pejskem, ale podtrhnul mu nožičky. Smál se a kočičce vypil mlíčko. Potom chtěl od medvěda med a navedl ho, aby na včeličky v úlu zabouchal. Medvěd to udělal a včeličky ho poštípaly. Kuba se smál. U rybníka chtěl závodit s žábou, ale začal se topit. Žabička všechna zvířátka zavolala a ta společně Kubu zachránila. Ani nečekala na poděkování. Kuba si vše uvědomil, zastyděl se a všem se šel omluvit. Od té doby byl se všemi jen správný kamarád.                                                                                                                             Pátková V.

—————

Zpět