Divadlo O bábě Chřipce

21.11.2022 06:58

   Do MŠ zavítalo Divadlo Úsměv s tematickým představením O bábě Chřipce. Jak již název napovídá, hlavní postavou je bába Chřipka, která škodí lidem a zvířátkům kolem sebe. Jaká je? Špinavá, umazaná, neučesaná a ošklivá. Svůj kapesník má samý bacil, v kapse bacil angíny, kašle a má teplotu. Bacily nabízí jako dobroty. Potká kluka Honzíka a ten si od ní vezme dobroty – bacily. Večer má teplotu, začne ho bolet v krku a dostane chřipku. Jeho kamarádka Zdravěnka ho uloží do postele a jde mu pro vitamíny, aby byl co nejdříve zdráv. Bába Chřipka nechce o vitamínech ani slyšet, nemá je ráda. Jde do lesa, kde nakazí ještě pejska i vránu a raduje se z toho. Chce nakazit medvěda, ale ten se nedá, má med a Chřipku zažene hned. A co Honzík? Ten slíbil, že už bude chodit ven, otužovat se a bude jíst zdravě, aby na něj bába Chřipka nemohla.

   A jaké poučení dětem pohádka? Co jsou bacily, jak je důležité jíst vitamíny a správně se otužovat. Děkujeme za poučné představení, moc se všem líbilo.                                                                                                                                                                      Nováková M.

—————

Zpět