Děti otevřely Sadáčkovu zahrádku a vítaly jaro

21.03.2024 10:02

   Ve čtvrtek nadešel čas, kdy jsme s dětmi přivítali jaro a probouzeli naší školní zahradu. Na tento den si děti vyrobily jednoduché čelenky cvrčka, víly a klíč k odemknutí zahrádky. Naučily se básničky, kterými přivolaly jaro a probudily cvrčka Sadáčka. Po probuzení řekl dětem, co mají udělat, aby se mu u nás líbilo. Děti hrabaly zbylé listí, zametaly chodníky. A na závěr společně vysely semínka květin do Sadáčkovy zahrádky. Cílem bylo ukázat dětem aktivity, které je potřeba udělat na zahradě před začátkem jara a vytvořit si tak pozitivní vztah k přírodě.

                                                                                                                                                                                         J. Carová

—————

Zpět