Děti a policisté

20.04.2015 17:44

V rámci tématu školního vzdělávacího programu s názvem S krtkem bezpečně měly v pátek 17. 04. 2015 děti možnost vidět příslušníky Policie ČR  „v plné polní" v Lesoparku Osmička v Lovosicích. Policisté dětem předvedli služební výstroj, seznámili děti s používáním vysílačky, obušku. Nechali děti potěžkat neprůstřelnou vestu a vyzkoušet si helmu. Vyprávěli dětem zajímavé zážitky z policejních zásahů, zahoukali a zablikali majáky na policejním autě. Na závěr se předvedl psovod se služebním, vycvičeným psem a figurantem. Děti viděly základní poslušnost psa a zadržení pachatele. Ukázka se všem velice líbila, byla poutavá. Děkujeme příslušníkům za jejich čas a ochotu podělit se o zajímavosti z policejního života s našimi dětmi.