Den šikovných rukou

27.06.2021 17:33

Jedna, dva, tři, čtyři, pět, zatloukám hřebíky hned, pilkou řežu polínko, zacvičím si malinko. 

Svoji zručnost a šikovnost si vyzkoušely děti v naší Cvrčkově dílničce. Že se jim to podařilo, dokazují jejich výrobky, vystavené po celé mateřské škole. Nejmenší, Zajíčci, dokázali ze zatlučených hřebíků do prkénka vytvořit vlnky a zoubky. Myšky si vyrobily obrysy kapek a srdíčka, které omotaly barevnou vlnou. Žabky vytvořily z různých kousků dřeva svůj znak- nádhernou dřevěnou žabičku, u rybníka by udělala parádu. Sovičky a Krtci vyráběli z kůry a dřívek lodičky. Asi se chystají na prázdninovou plavbu po moři. Ježci si vzpomněli na své kamarády a ze špalíčků a peříček vznikly sovičky, jen zahoukat. Všechny děti ukázaly, že mají opravdu šikovné ruce.                         D. Maláková

—————

Zpět