Den plný pokusů

26.02.2024 06:17

   V naší školce rádi slavíme mezinárodní dny. V měsíci únoru je tímto dnem mimo jiné i tzv. Darwinův den neboli Den evoluce a vědy. Proto jsme uspořádali Den pokusů. Děti si zahrály na malé vědátory, kteří podle zápisníku malého vědce plnili úkoly v podobě pokusů. Vždy jsme museli hádat a předvídat, zda se experiment podaří, popřípadě jaká reakce asi nastane. Vyzkoušeli jsme vytvořit například lávovou lampu, začarované vejce, bojácný pepř, nezbedné kuličky nebo nafukovací balónek. Děti byly nadšené a jako vědci se opravdu osvědčily. Za svou výzkumnou práci získaly medaile malého vědce MŠ Sady pionýrů. Den plný pokusů se zapsal jako další den plný zábavy, nabývání nových zkušeností a vědomostí. 

                                                                                                                                                                                 Mgr. L. Beránková

—————

Zpět