Datlování - pohádka v MŠ

15.02.2013 07:16

      Co dětem vyprávěl starý buk? Byl to příběh o datlech. Datel Bonifác poznal v lese datlici Matyldu. Bonifác a Matylda se do sebe zamilovali a společně si v lese našli starý, suchý strom. Zobáky si vyklovali společný nový byt. Matylda na jaře snesla 4 vajíčka a oba rodiče se moc těšili na malé datlíky. Les ale navštívila zlá kuna, která si na vajíčka brousila zuby. A jak to všechno dopadlo? Šťastně, kunu vyhnali a radovali se z vyklubaných 3 holčiček a 1 kluka. Tato pohádka byla součástí školního projektu Zima a zvířata, byla poučná, veselá i dramatická, se spoustou melodických písniček a krásnými loutkami. Dětem se velmi líbila, proto hercům divadélka Matýsek dlouze zatleskaly!                                                                                                                                                   J. Cimrová

—————

Zpět