Cvrčkova květinová zahrádka aneb čarování se semínky

01.06.2023 06:18

   Kamarádem všech dětí naší školky je cvrček Sadáček. Protože víme, že každý správný cvrček má rád zahrádku plnou květin, rozhodli jsme se mu ji v naší školičce vytvořit. Nejdříve jsme nabarvili dřevěné kytičky, které nám pan školník přišrouboval na akátové kolíky. V přední části školní zahrady je zatloukl kolem dubu mezi veliké kameny a byla zahrádka na světě. Pak jsme si zahráli na kouzelníky- zahradníky. Z hlíny, vody a semínek různých květin a bylinek jsme umíchali hustou kaši. Z ní pak každý vytvořil malou kuličku, kterou děti jeden po druhém vhodily přes ohrádku do zahrádky. Teď ještě potřebujeme sluníčko a dostatek vláhy, aby mohla semínka klíčit. Víme, že musíme být trpěliví, protože trvá dlouho, než vyroste ze semínka kytička, ale těšíme se, až nám i Sadáčkovi zahrádka zavoní.                                                                                       D. Maláková

—————

Zpět