Cvičíme s Gymnathlonem v projektu Sportujeme v regionech

22.11.2022 07:46

   Máme rádi pohyb, v letošním školním roce jsme začali spolupracovat na projektu Sportujeme v regionech.

   Cílem projektu je podpořit pohybový rozvoj předškolních dětí a to prostřednictvím hravých a prožitkových cvičení. Přihlášeným mateřským školám je poskytnuta podpora ve formě kvalitního sportovního vybavení, osobního zaškolení v oblasti metodiky a pravidelné komunikace v průběhu roku.

   Třídu Žabiček navštívili sportovní trenéři s maskotem Gymnathlonu, opičkou Maxem. Připravili si pro děti zábavné pohybové hry a překážkové dráhy. Děti napodobovaly pohyby zvířat, zahrály si hry Myši z díry ven, Chytání myší, Lovci pokladů a další veselé pohybové hry. Na konci programu na malé cvičence čekalo překvapení. Trenéři jim věnovali opičku Maxe a také velkou sadu barevných cvičebních pomůcek v hodnotě 12 000,- Kč. Každého účastníka odměnili zdravou ovocnou tyčinkou firmy Emco. Hravý sportovní program Gymnathlonu buduje lásku k pohybu v mateřských školách. Metodiku i cvičební pomůcky budeme pravidelně využívat pro všechny děti naší MŠ, děkujeme.                                      P. Holovská

—————

Zpět