Cesta do pohádky na školní akademii

16.06.2023 07:15

   Vyvrcholením uplynulého školního roku a zároveň rozloučením s ním byla odpolední školní akademie s názvem Cesta do pohádky, na kterou jsme pozvali rodinné příslušníky dětí. Děti z jednotlivých tříd si připravily pro diváky krátká vystoupení, kterými je zavedly do světa pohádek. Děti z pěveckého sboru Skřítci vesele zazpívaly písně z večerníčků. Jogínci zacvičili pohádku O kravičce. Mažoretky prosily berušku, aby jim půjčila jednu tečku. Zajíčci zahrály pohádku O koťátku, které zapomnělo mňoukat. Myšky nás zavedly do tajemného lesa, kde našly Perníkovou chaloupku. Krtečci vyprávěli příběh O Koblížkovi. S žabičkami jsme cestovali až do Krkonoš, kde nám představily Krkonošské pohádky a Ježečci probudili Šípkovou Růženku ze zakletého spánku. Po hlavním programu následovala pro děti s rodiči volná zábava, děti mohly dovádět ve skákacích hradech a na velké nafukovací skluzavce. Nechybělo občerstvení v podobě párku v rohlíku, zmrzliny a vaflí se šlehačkou a čerstvými jahodami. Děti si zasloužily velký potlesk a odměnu v podobě plyšového maňáska, se kterým se mohou dále převtělovat do role herců a hrát další pohádkové příběhy.                                                                                                                                                         Mgr. Lucie Beránková

—————

Zpět